Uwaga! Znajdujesz się na archiwalnej stronie Fundacji Kocia Mama. Aktualna strona znajduje się pod adresem www.kociamama.pl

Twój 1% odmieni kocie życie


Cieszę się, że są koło mnie osoby, które potrafią obiektywnie ocenić moją pracę, gdy ja pewnych rzeczy nie zauważam.
Tak stało się i tym razem!!!
Dopiero dzięki spostrzegawczości grafików opiekujących się stroną dostrzegałam, że KM jako jedyna nie posiada tekstu nawiązującego do bardzo ważnej kwestii jaką jest prośba o przekazanie 1% od osób rozliczających się z Urzędem Skarbowym.
Teraz, od stycznia do kwietnia, jest czas, w którym osoby chcące wesprzeć jakąś organizacją szukają takiej, której mogliby zaufać i przekazać swój 1%.
Otóż dla tych wszystkich, którzy nie do końca są zorientowani jak działa i pracuje KM wyjaśniam:
Fundacja ma za swój naczelny cel statutowy walkę z bezdomnością kotów poprzez ograniczanie ich populacji przez sterylizację i kastrację kotów wolnożyjących, leczenie oraz adopcję kotów już udomowionych.
I na ten cel przeznaczamy najwięcej naszych funduszy.

Jednakże tak się jakoś stało, że praca KM objęła jeszcze inne płaszczyzny życia.
Nie zasklepiamy się tylko w pomocy kotom i ich karmicielom. Prowadzimy szeroko rozwiniętą działalność edukacyjno-oświatową w szkołach, przedszkolach i gimnazjach.
Poprzez zabawy i warsztaty plastyczne uczymy dzieci i młodzież szacunku dla zwierząt.
Mamy pod opieką dzieci z kilku szkół przyszpitalnych w Łodzi, wspieramy je poprzez zakup pomocy plastycznych, organizujemy im konkursy, warsztaty plastyczne, staramy się umilić czas spędzany z dala od rodzin, pomagamy zapomnieć o bólu i cierpieniu.

Kolejnym aspektem naszego działania są wszelkie patronaty i czynny udział w wydarzeniach artystycznych czy projektach kulturalnych.
Współpracujemy z Cat Clubem, z Poleskim Ośrodkiem Sztuki, publikujemy reportaże w Kocich Sprawach.
Fundacja działa prężnie nie tylko na rzecz pomocy kotom, tu opiekujemy się tymi najsłabszymi: chorymi dziećmi, samotnymi matkami, domami dziecka.
Pieniądze są wydawane z rozmysłem. Wszystkie informacje dotyczące naszej pracy można znaleźć w zakładce: Nasz dorobek.
Musimy być gospodarne, bo potrzeb jest dużo.
Dzięki zaufaniu, jakim coraz większa grupa ludzi nas obdarza, możemy zmieniać na lepsze nie tylko koci świat.

Dziękujemy.

Aby nam pomóc, wystarczy, że w PIT-cie wpiszesz numer KRS 0000298342 oraz nazwę naszej fundacji - Fundacja " KOCIA MAMA". Nasza Fundacja znajduje się na liście OPP Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
To tak niewiele, a pomoże tak wielu kociakom, zapewni im pożywienie, lekarstwa, sterylizację i kastrację oraz wszelką pomoc medyczną w przypadku zagrożenia ich zdrowia lub życia.

Jeżeli masz znajomych, którzy tak samo jak Ty kochają zwierzęta i nie mogą patrzeć na krzywdę jaką im się wyrządza, przekaż im tę informację.
Razem możemy więcej!Tak wykorzystujemy Państwa 1%