Uwaga! Znajdujesz się na archiwalnej stronie Fundacji Kocia Mama. Aktualna strona znajduje się pod adresem www.kociamama.pl

Możesz pomóc


Fundacja Kocia Mama powstała, żeby pomagać kotom bezdomnym, porzuconym, skrzywdzonym i biednym. Te koty zawsze na początku swej drogi mają oparcie tylko w nas. My, kocie opiekunki, jesteśmy im winne troskę, uwagę i ochronę interesów,  to my reprezentujemy je w urzędach.
Działając na polu prozwierzęcym trzeba bardzo uważać, żeby nie naruszać równowagi, kierować się rozsądkiem i zawsze interweniować w sporach czy też konfliktach w taki sposób, aby nie prowokować przeciwników kotów. Wiadomo, zawsze najłatwiej swoje niepowodzenia czy frustracje skierować przeciwko słabszym i bezbronnym czyli w tym konkretnym przypadku - kotom.
Koty bezdomne są pod opieką Gminy, dlatego FKM stara się włączać w działanie właściwych urzędów mając pośrednio wpływ na politykę i sposób postrzegania problemu bezdomności w mieście, ale i na wsi.
Oświata i edukacja jest ważnym elementem, dlatego miłośnicy kotów i sympatycy Fundacji mogą nam pomóc poprzez organizowanie lekcji edukacyjnych w szkołach i przedszkolach. Jest to apel skierowany do rodziców, ale i pedagogów.
Form współdziałania z typową organizacją społeczną jest wiele: można nam pomóc w transporcie kotów do lecznic, w rozwożeniu karmy do domów tymczasowych. Każdy przyjaciel Fundacji może przeznaczyć tyle swojego czasu, ile jest w stanie wygospodarować nie naruszając własnych zobowiązań.
Inna, niezwykle cenna forma to rękodzieło, czyli przedmioty przekazywane w celu sprzedaży na aukcjach charytatywnych.
Na tym etapie rozwoju Fundacji nie ma w zasadzie płaszczyzny, która byłaby wolna od obecności Kociej Mamy.
Dlatego nadal za priorytet prawidłowego działania uważam samorealizację wolontariusza, jako jedynie słuszną formę, godną propagowania, bo nic nie uaktywnia i dodaje skrzydeł, jak zaufanie szefowej i patronat nad pomysłami. Kiedy umysł jest skierowany na rozwój, ma to przełożenie na wzrost potencjału osobistego. Przecież hasłem, naszym mottem działania jest poprawianie kociej rzeczywistości, ale nie kosztem własnym, to ma być dla nas spełnienie i radość, świadomość, że stanowimy społeczność ludzi, którzy znają wartość swoich czynów.
To jest jedna słuszna droga, taką ma twarz nowoczesna Fundacja!
Wszystkim zainteresowanym, którzy chcieliby wesprzeć naszą fundację datkiem pieniężnym podajemy Nr konta bankowego naszej fundacji:

89 8784 0003 2001 0001 0155 0001


Informacja dla osób robiących przelewy z zagranicy

APEL Jeśli dysponujesz starymi klatkami dla kotów, królików, miseczkami dla zwierząt, kuwetami, kocami, kontenerami itp. bardzo prosimy nie wyrzucaj ich - skontaktuj się z Fundacją. Poza karmą, żwirkiem i sprzętem przyda się mnóstwo innych rzeczy: środki medyczne i opatrunkowe; krople do oczu - tobrex, gentamycyna, biodacyna, floxal; leki - unidox, lakcid; środki czystości - domestos, wybielacz, proszek do prania.

Z wdzięcznością przyjmiemy każdą oferowaną pomoc. Obiecujemy szybki kontakt.

Dla osób zainteresowanych tym JAK PRZEKAZAĆ NAM SWÓJ 1% przygotowaliśmy wypełniony formularz PIT, żeby pomagać było jeszcze łatwiej. Dziękujemy!!

KRS FKM 0000298342